NIE SI PRIHLASENÝ!
Pre zadávanie komentárov sa musíš najskôr prihlásiť, alebo registrovať.
Forum:
Jasná - Chopok
15.05.2026 - 20:31
Že by bol problém?https://www.aktuality.sk/clanok/k6M8S06/nove-plies...
Musim to formulovať ostro, ale vecnejšie a presvedčivejšie:
Problémom nikdy nebolo samotné jazierko. Od začiatku sa nachádzalo na okraji zjazdovky a nikdy sme ho nechceli zasypať ani zničiť. Nakoniec sme sa dohodli na ochrannej zóne a tento kompromis rešpektujeme.
Celý spor však podľa mňa nikdy nebol o jazierku. Cieľom bolo zastaviť výstavbu celej zjazdovky a jazierko sa stalo len symbolom tohto boja. Keď sme na miesto privolali odborníkov, nezistili nič mimoriadne. Zrazu sa však začali objavovať ďalšie a ďalšie tvrdenia o jeho výnimočnosti. Človek má potom pocit, že sa do prípadu premieta všetko možné, len aby sa vytvoril čo najväčší mediálny tlak.
Úprimne ma mrzí prístup niektorých mimovládnych organizácií. Čoraz viac nadobúdam pocit, že tu nejde len o ochranu prírody. TMR je veľká firma, ja som verejne známa osoba a z „developera“ či „podnikateľa“ sa u nás často veľmi ľahko stane nepriateľ. Namiesto hľadania riešení sa vytvára obraz vinníka, na ktorého sa dá jednoducho útočiť.
Pritom sa pýtam: kde boli všetci títo kritici pred siedmimi rokmi, keď sa po kalamite v území intenzívne ťažilo drevo, pohybovala sa tam ťažká technika a vznikali desiatky podobných mokradí či priehlbín? Vtedy to nebolo témou dňa.
Málokto si zároveň uvedomuje, koľko úsilia, času a peňazí stojí pripraviť takýto projekt legálnou cestou. Len príprava, štúdie, posudky, EIA procesy, zmluvy a povoľovania stáli približne milión eur ešte pred začiatkom samotnej výstavby. Roky práce, desiatky odborníkov a nekonečné administratívne procesy.
Verím, že výsledkom bude kvalitná zjazdovka, ktorá bude slúžiť návštevníkom aj regiónu. Zároveň si však úprimne myslím, že pri súčasnom nastavení spoločenskej atmosféry a povoľovacích procesov môže byť na dlhý čas aj poslednou. A potom sa netreba čudovať, že investície stoja stále viac a že sa to nakoniec premieta aj do cien služieb.
Problémom nikdy nebolo samotné jazierko. Od začiatku sa nachádzalo na okraji zjazdovky a nikdy sme ho nechceli zasypať ani zničiť. Nakoniec sme sa dohodli na ochrannej zóne a tento kompromis rešpektujeme.
Celý spor však podľa mňa nikdy nebol o jazierku. Cieľom bolo zastaviť výstavbu celej zjazdovky a jazierko sa stalo len symbolom tohto boja. Keď sme na miesto privolali odborníkov, nezistili nič mimoriadne. Zrazu sa však začali objavovať ďalšie a ďalšie tvrdenia o jeho výnimočnosti. Človek má potom pocit, že sa do prípadu premieta všetko možné, len aby sa vytvoril čo najväčší mediálny tlak.
Úprimne ma mrzí prístup niektorých mimovládnych organizácií. Čoraz viac nadobúdam pocit, že tu nejde len o ochranu prírody. TMR je veľká firma, ja som verejne známa osoba a z „developera“ či „podnikateľa“ sa u nás často veľmi ľahko stane nepriateľ. Namiesto hľadania riešení sa vytvára obraz vinníka, na ktorého sa dá jednoducho útočiť.
Pritom sa pýtam: kde boli všetci títo kritici pred siedmimi rokmi, keď sa po kalamite v území intenzívne ťažilo drevo, pohybovala sa tam ťažká technika a vznikali desiatky podobných mokradí či priehlbín? Vtedy to nebolo témou dňa.
Málokto si zároveň uvedomuje, koľko úsilia, času a peňazí stojí pripraviť takýto projekt legálnou cestou. Len príprava, štúdie, posudky, EIA procesy, zmluvy a povoľovania stáli približne milión eur ešte pred začiatkom samotnej výstavby. Roky práce, desiatky odborníkov a nekonečné administratívne procesy.
Verím, že výsledkom bude kvalitná zjazdovka, ktorá bude slúžiť návštevníkom aj regiónu. Zároveň si však úprimne myslím, že pri súčasnom nastavení spoločenskej atmosféry a povoľovacích procesov môže byť na dlhý čas aj poslednou. A potom sa netreba čudovať, že investície stoja stále viac a že sa to nakoniec premieta aj do cien služieb.
Budú vyprávať niečo o zadržovaní vody v krajine. Umelý sneh na zjazdovkách je asi vyrobený z práškového cukru. Veď nič lepsie nezadrži vodu ako sneh na zjazdovkách do neskorej jari.
EDIT; Dnes mi vyskočilo ako Igor vysvetľuje nejakému trtkovi ako vzniká sneh. A to sa smejeme s plochozemcou a chemtrejlákov a antivaxerov, ale keď podobné perly idú z úst opačného tábora, tak to sú seriózni partneri na doskusiu. Igor sa ti čudujem, že si sa nepostavil a neodišiel preč.
EDIT; Dnes mi vyskočilo ako Igor vysvetľuje nejakému trtkovi ako vzniká sneh. A to sa smejeme s plochozemcou a chemtrejlákov a antivaxerov, ale keď podobné perly idú z úst opačného tábora, tak to sú seriózni partneri na doskusiu. Igor sa ti čudujem, že si sa nepostavil a neodišiel preč.
sú to paraziti tak ako 90% mimovládok. Teda česť výnimkám. Ale tých je fakt zatracene málo.
My sme des ... tak by sa mali volať.
My sme des ... tak by sa mali volať.
Hajzli sú to… ani trochu empatie. Na akýkoľvek pokus o kompromis len tvrdá kritika. Jediný problém som ja a TMR. Dookola vyrúbané lesy, obrovské problémy všade naokolo, ale PR si robia hlavne na mne.
Nevravím, že takéto aktivity nemajú existovať. Majú svoje miesto. Ale mali by vedieť nastaviť zrkadlo aj sebe, nielen presadzovať svoju jedinú pravdu a svoje metódy. A o tých by sa dalo hovoriť tiež dosť.
Oni nie sú les… oni sú 🖕🏻🖕🏻🖕🏻😬
Nevravím, že takéto aktivity nemajú existovať. Majú svoje miesto. Ale mali by vedieť nastaviť zrkadlo aj sebe, nielen presadzovať svoju jedinú pravdu a svoje metódy. A o tých by sa dalo hovoriť tiež dosť.
Oni nie sú les… oni sú 🖕🏻🖕🏻🖕🏻😬
Stale hádžu Igorovi polená pod nohy. Kto dal takú moc tým ekoteroristom My sme les?
https://www.topky.sk/cl/10/9402873/Ostra-prestrelk...
https://www.topky.sk/cl/10/9402873/Ostra-prestrelk...
https://www.zivekamery.sk/webkamera-live/326-prieh...
na Priehybe culi pracovny ruch, vsetko sa pripravuje na vymenu lana, plno zeriavov a mechanizmov.
Zrejme dnes vecer bude reportaz na Markize ohladom jazierka/plieska, boli nakrucat priamo na mieste.
Začína sa aj s pripravou vymeny 4-sedacky z Otupneho na Lukovu, tohto roku sa maju zabetonovat patky novej lanovky, takze sezona 2026/2027 bude poslednou pre staru 4-sedacku.
A v suvislosti s vystavbou novej udolnej stanice a NLC v blizkosti lanovky Grand-Jet dojde ku navyseniuiu stlpov lanovky o 3,5 m.
na Priehybe culi pracovny ruch, vsetko sa pripravuje na vymenu lana, plno zeriavov a mechanizmov.
Zrejme dnes vecer bude reportaz na Markize ohladom jazierka/plieska, boli nakrucat priamo na mieste.
Začína sa aj s pripravou vymeny 4-sedacky z Otupneho na Lukovu, tohto roku sa maju zabetonovat patky novej lanovky, takze sezona 2026/2027 bude poslednou pre staru 4-sedacku.
A v suvislosti s vystavbou novej udolnej stanice a NLC v blizkosti lanovky Grand-Jet dojde ku navyseniuiu stlpov lanovky o 3,5 m.
Diskusia My sme les vs Igor je tu: https://www.facebook.com/share/1CciB7uW8V/?mibexti...
@ Lino @ Marian súhlasím s vami, že o mláke v lese nikto nevedel. To, že ho niekto nazval plieskom neznamená, že ním je. Len ultraekologické plátky to zverejnili úplne bez zistenia ďaľších podrobností. Keby, že je jazierko v trase, tak ho treba obísť a môže ostať neporušené v strede. A budeme mať 2 zjazdovky😃
ak by nezačali stavať zjazdovku, tak ho ani nenájdu.... to sú tí Kičovci.....
Raz už stavbu schválili. Ak teraz začnú spochybňovať svoje vlastné rozhodnutia, tak to znamená, že si urobili robotu na hovno. To im na vážnosti moc nepridá...
Raz už stavbu schválili. Ak teraz začnú spochybňovať svoje vlastné rozhodnutia, tak to znamená, že si urobili robotu na hovno. To im na vážnosti moc nepridá...
Zasypať , zasypať a medveďov strieľať každý deň jedného!!! Za chalupou na Látkach ich mám 10ks a keď sa cajglujem idem sa posrať!! https://www.bazala.sk/galeria/zima-a-leto/latky-14...
NIE SI PRIHLÁSENÝ!
Pre zadávanie príspevkov, alebo komentárov sa musíš najskôr prihlásiť, alebo zaregistrovať.Nacitavam...

Registruj sa
Zabudnuté heslo

1
0
